Rodzaje szkła nagłówek

Szkło w naszej ofercie

Jako producent szkła budowlanego z okolic Poznania oferujemy szeroki wachlarz szkła do zastosowań budowlanych wewnętrznych i zewnętrznych, w tym szkło do wykończenia. Oferta obejmuje m.in.  szkło bezpieczne na balustrady i ogrodzenia, szkło ogniochronne na drzwi, ścianki szklane, ogrody zimowe i do kominków. Polecamy również szkło dźwiękochłonne, szkło gięte, szkło inteligentne i szkło zespolone. Przygotowujemy również szkło przeciwsłoneczne na drzwi, ścianki szklane, zadaszenia i ogrody zimowe oraz szkło ornamentowe i szkło witrażowe.
 

Szkło bezpieczne i inne rodzaje szkła

Każde szkło ma inną specyfikę i zastosowanie. Szkło bezpieczne jest też szkłem antywłamaniowym, a szkło inteligentne umożliwia zaoszczędzenie na ogrzewaniu i oświetleniu.  Szkło ornamentowe i witrażowe doskonale spełnia funkcje estetyzujące, a szkło przeciwsłoneczne i dźwiękochłonne – jak wskazuje sama nazwa – chronią pomieszczenia przed nagrzaniem i izolują dźwięki z zewnątrz. Warto też zwrócić szczególną uwagę na szkło zespolone, które jest energooszczędne.

Poniżej znajduje się lista dostępnych rodzajów szkła wraz z ich zastosowaniem. Realizujemy nasze usługi zarówno w Poznaniu jak i każdej miejscowości w kraju. Jako polski producent szkła zapewniamy najwyższą jakość działania. 

Szkło bezpieczne

Szkło bezpieczne

Charakterystyka

Szyby bezpieczne i antywłamaniowe ochraniają przed poranieniem w przypadku uderzenia w szybę oraz zabezpieczają przed włamaniem. Wykonane są z dwóch lub więcej warstw szkła połączonych wytrzymałą na rozerwanie folią. Po uderzeniu szkło pęka ale jego kawałki utrzymywane są na folii i pozostają związane w ramie. Im więcej warstw foli zostanie użytych tym większy stopień bezpieczeństwa uzyskamy.

Zastosowanie szkła bezpiecznego

Szkło bezpieczne ma zastosowanie w następujących produktach:

Szkło ogniochronne

Szkło ogniochronne

Charakterystyka

Oferowane przez nas szkło ochronne poza najlepszą ochroną ogniową zapewnia wysoką jakość przejrzystości oraz dostęp naturalnego światła dziennego. W razie pożaru szkło ogniochronne gwarantuje zaporę dla ognia oraz barierę dla dymu i gazów. Zapewnia pełną izolację ogniową nawet do 180 minut.

Szkło ognioochronne – zastosowanie

Szkło ogniochronne ma zastosowanie w następujących produktach:

Szkło dzwiękochłonne

Szkło dzwiękoszczelne

Charakterystyka

Izolacja akustyczna jest istotna kiedy mieszkamy w strefie zwiększonego hałasu. Szyby dźwiękochłonne laminowane są specjalnymi foliami (w odróżnieniu od folii stosowanych w szybach bezpiecznych i antywłamaniowych). Wykonane są z miękkiego materiału mającego na celu lepsze tłumienie niepożądanych dźwięków.

Szkło dzwiękoszczelne – zastosowanie

Szkło dzwiękochłonne ma zastosowanie w następujących produktach:
Szkło bezpieczne

Szkło gięte

Szkło gięte

Charakterystyka

Oferujemy szkło gięte (zwykłe i hartowane) oraz ornamentowe. Szkło gięte nadaje się zarówno do wykorzystania w projektowaniu mebli oraz elewacjach. Gięcie tafli szkła realizujemy także na indywidualne zamówienia, w systemach ramowych i bez ramowych. Oferujemy gięcie szkła o maksymalnych wymiarach 4200×2400 mm.

Szkło gięte – zastosowanie

Szkło gięte ma zastosowanie w następujących produktach:

Szkło inteligentne

Szkło inteligentne

Charakterystyka

Zastosowanie szkła inteligentnego zmniejsza koszty ogrzewania, klimatyzacji oraz oświetlenia. Pozwala też zniwelować koszty instalacji oraz utrzymania elementów automatyki i napędów wykorzystywanych przy tradycyjnych osłonach przeciwsłonecznych. Szkło inteligentne umożliwia przełączanie stanu przezroczystego i nieprzezroczystego. Dzięki sterowaniu napięciem elektrycznym można regulować stopień przezroczystości szkła, co umożliwia kontrole doświetlenia i nagrzewania się pomieszczeń. Daje to duże możliwości kreowania przestrzeni zarówno architektom jak i indywidualnym odbiorcom.

Szkło inteligentne – zastosowanie

Szkło inteligentne stosuje się w następujących rozwiązaniach:

Szkło zespolone

Szkło zespolone

Charakterystyka

W obliczu rosnących cen paliw i energii zwiększa się zapotrzebowanie na stosowanie w budownictwie technologiii materiałów energooszczędnych. Pożądane jest stosowanie rozwiązań pozwalających na maksymalne wykorzystanie zalet szyby zespolonej jako produktu energooszczędnego. Do wykonania takich czynności wykorzystuje się szyby zespolone. Do ich wykonania używamy szkła powlekane tlenkami metali, zwane szkłem nisko emisyjnym, które zimą zatrzymują długofalowe promieniowanie cieplne.

Szkło zespolone – zastosowanie

Szkło zespolone stosuje się w następujących rozwiązaniach:
Szkło inteligentne

Szkło przeciwłoneczne

Szkło przeciwsłoneczne

Charakterystyka

Szkła przeciwsłoneczne stanowią nie tylko skuteczną ochronę przed niepożądanym nagrzewaniem się pomieszczeń, ale także charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi dzięki czemu ograniczają straty ciepła zimą. Szyby przeciwsłoneczne w zależności od pożądanych parametrów (transmisja światła, odbicie światła, pochłanianie energii) charakteryzują się różnymi kolorami. Szkła jasne (neutralne) przepuszczają więcej światła i energii, szkła barwione (ciemne) powodują większe zaciemnienie pomieszczeń.

Szkło przeciwsłoneczne – zastosowanie

Szkło przeciwsłoneczne stosuje się w następujących rozwiązaniach:

Szkło ornamentowe

Szkło ornamentowe

Charakterystyka

Szkło ornamentowe pozwala nadać unikalny charakter przestrzeni. Zapewnia prywatność przy jednoczesnym przepuszczaniu światła. To doskonały materiał dla architektów i projektantów wnętrz.

Szkło ornamentowe – zastosowanie

Szkło inteligentne stosuje się w następujących rozwiązaniach:

Szkło witrażowe

Szkło z witrażami

Charakterystyka

Witraż poza dekoracją pełni także funkcje użytkowe – osłania od niechcianych widoków i chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Dzięki stałej współpracy z pracownią witrażu oferujemy profesjonalne witraże przygotowane na indywidualne zamówienie klienta.

Szkło witrażowe – zastosowanie

Szkło witrażowe stosuje się w następujących rozwiązaniach:
Piaskowanie szkła